Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next jihocesky-kraj golf next Církevní Mateřská škola Lipenská

Církevní Mateřská škola Lipenská

V naší škole pracujeme podle programu „Křesťanská mateřská škola“. Výchovnou práci se snažíme obohacovat o křesťanské prvky, jako je láska k bližnímu, tolerance, odpuštění, vzájemné usmíření, nesobeckost apod.

Církevní Mateřská škola Lipenská

Lipenská 1978/3
37001 České Budějovice 3

Telefon: 387 423 018
E-mail: ksns.cb.cms@quick.cz
Web: http://www.eucharistie-paramenta.cz/default.asp?lang=cz&id=76&idc=107


V naší škole pracujeme podle programu „Křesťanská mateřská škola“. Výchovnou práci se snažíme obohacovat o křesťanské prvky, jako je láska k bližnímu, tolerance, odpuštění, vzájemné usmíření, nesobeckost apod.Snažíme se děti všestranně připravit na vstup do základní školy. Náboženská výchova prolíná nenásilně celým programem. Přijímáme všechny děti, jejichž rodiče s touto výchovou souhlasí. Integrujeme i děti postižené. Aktivně se zapojujeme do Misijního díla dětí. Děti z mateřské školy se zúčastňují i veřejných akcí, zvláště pod vedením budějovické Mateřinky. Například v roce 1999 vystoupily jako „Sněhové vločky“, v roce 2000 v „turnaji na koních“, v roce 2001 u Eskymáků jako „lední medvědi“, v dalších letech  jako „žabky“ a v pohádce „O hříbku s dobrým srdcem“.  
Umožňujeme pravidelnou logopedickou péči, rozšířenou výtvarnou a hudební výchovu, jejíž součástí je také výuka hry na klavír a flétnu.
Vstup do dětského hřiště je střežen dřevěným krokodýlem. Tři pískoviště slouží dětem k výrobě báboviček až po stavění mostů a tunelů.
Dále je dětské hřiště vybaveno průlezkami a skluzavkami, otáčivou chaloupkou, dřevěným hradem, horolezeckou stěnou, houpacími dalmatiny, dřevěnou medvědicí s mláďaty atd.
Děti se učí pěstovat květiny. V současné době se připravují záhonky pro zeleninu a bylinky. Učíme děti milovat přírodu a jejího Stvořitele.

Kapacita školy byla 61 dětí – tři třídy. První oddělení - nejmenší děti – „Píšťalky“, druhé „Berušky“ a třetí „Hvězdičky“.
Protože kapacita školy a stav budovy neodpovídal hygienickým požadavkům, došlo v roce 1997 k náročné rekonstrukci celé budovy. Provoz církevní mateřské školy nebyl přerušen, třídy byly po dobu rekonstrukce v klášterní budově. Od 1. září 1997 nastoupily děti do opravené budovy s novou vestavbou v podkroví, kde vznikly nové ložnice a místnosti pro výtvarnou a hudební výchovu. Dosáhlo se potřebného počtu čtverečních metrů, takže se kapacita zvýšila na 75 dětí.

Kontakt:

Církevní Mateřská škola Lipenská
Lipenská 1978/3
370 01  České Budějovice 3

Tel: +420 387 423 018
Fax: +420 387 222 777

Email: ksns.cb.cms@quick.cz

[Web-Církevní Mateřská škola Lipenská]


Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.