Sdílejte s přáteli:  

Mateřská škola Duha

Název DUHA získala škola po rozsáhlé rekonstrukci od 1. září 2000 sloučením dvou mateřských škol v našem městě.

Mateřská škola Duha

Sídliště Míru 750
39201 Soběslav III

Telefon: 381 524 740
E-mail: msduha@volny.cz    
Web: http://www.duha.benjamin.cz


Název DUHA získala škola po rozsáhlé rekonstrukci od 1. září 2000 sloučením dvou mateřských škol v našem městě.Nový nebyl pouze název, ale celé řešení vnitřního interiéru. Intenzivní spoluprací architekta s celým personálem bylo navrženo a posléze realizováno nové vnitřní dispoziční řešení tříd, které mělo za úkol přinést kvalitnější způsob práce, práce s menší skupinou dětí při předepsaném normativním počtu pedagogických pracovníků, na základě vytvoření tzv. „dvoutřídek“ se společnou šatnou, jídelnou a umývárnou.
Nepodstatnou podmínkou bylo zachování bývalé kapacity mateřské školy, ba dokonce možnosti její zvýšení.
Škola tedy nabízí kapacitu pro 167 dětí, které jsou rozděleny dle věku, schopností a potřeb do devíti tříd. Barva provází nejen název školy, ale i samotné třídy. Barevné kytičky určují název tříd a ukazují směr a cestu nejen  našim předškolákům. Škola je patrová, složená ze třech pavilonů. Dva jsou určeny pro pedagogickou činnost, tedy pobyt dětí, třetí je zázemím pro hospodářskou činnost, tedy činnost školní jídelny a vlastní prádelny.

Velkým přínosem pro zdravý pohyb dětí je školní zahrada. Její řešení nabízí vyžití pro všechny děti.
V každém školním roce se zamýšlíme nad jejím zkvalitněním, vytvořením nových stinných míst při pobytu dětí v letních měsících.  K plnění tohoto úkolu nám jistě pomohlo vysazení nové zeleně, ale především altány, domky a další dětská zákoutí vybudovaná v přírodním stylu s maximálním využitím pro zdravý rozvoj pohybových, ale i jiných dovedností.
Uměle vybudovaný kopec vytvořil podmínky pro vybudování  „středověkého hradu“ s lanovým mostem a zároveň slouží pro zimní sporty.
Prostory zahrady se svým vybavením nabízí jak možnosti pro kolektivní sporty, tak poskytují mnoho příležitostí pro individuální vyžití.

Kontakt:

Mateřská škola Duha
Sídliště Míru 750
392 01  Soběslav III

Telefon: +420 381 524 740

[Web-Mateřská škola Duha]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.