Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next kralovehradecky-kraj golf next Mateřská škola Borohrádek

Mateřská škola Borohrádek

Mateřská škola v Borohrádku je 3 třídní, všechny třídy jsou heterogenní.Škola je umístěna v pěkném prostředí, vedle městského úřadu, s velkou zahradou.

Mateřská škola Borohrádek

Husova 530
51724 Borohrádek

Telefon: 494 542 806
E-mail: msborohradek@tiscali.cz
Web: http://www.skolkaboro.webz.cz


Mateřská škola v Borohrádku je 3 třídní, všechny třídy jsou heterogenní.Škola je umístěna v pěkném prostředí, vedle městského úřadu, s velkou zahradou.

Prostorové  podmínky ve  třídách jsou dostačující . Jedna třída je na 25 žáků dle hygienických podmínek. Máme kvalitní stolky se židlemi, každý rok se kupují nové hračky,učební pomůcky a materiál pro všechny druhy činností.V roce 2007 byla upravena zahrada před budovou MŠ, zřizovatel nakoupil nové hrací prvky.V dalších letech bude zřizovatel dál tuto zahradu upravovat.

Proč heterogenní třídy?
Charakteristikou období předškolního věku je velká dynamika vývoje v jednotlivých oblastech. Můžeme říci, že existují velké vývojové rozdíly mezi mladšími a staršími předškoláky. Ty byly v minulosti pocitovány za natolik závažné, že předurčovaly organizaci práce v mateřských školách. Převažovalo dělení do tříd podle věku dětí. Zpravidla neexistovala možnost, aby se v jedné třídě setkali sourozenci, které od sebe dělil jeden rok. Současná situace je v mnoha mateřských školách odlišná. Prosazuje se zřizování heterogenních tříd, ve kterých se setkávají děti různého věku. To má význam zejména pro rozvoj sociálních dovedností. Starší děti se stávají staršími kamarády, kteří o ty mladší pečují, podněcují je k dalšímu vývoji a předávají jim zkušenosti. V průběhu docházky do mateřské školy dochází k proměně rolí. Po určité době se z mladších "opečovávaných" dětí stávají starší "pečující", kteří tak předávají štafetu sdílené zkušenosti dalším mladším dětem. Příprava programu v heterogenních třídách je pro učitelky náročnější. Je nutné volit takové aktivity, ve kterých se uplatní všechny děti bez ohledu na vývojové odlišnosti, případně realizovat některé činnosti v menší skupince dětí stejné vývojové úrovně.

Kontakt:

Mateřská škola Borohrádek
Husova 530
517 24  Borohrádek

Tel: +420 494 542 806

Email: msborohradek@tiscali.cz

[Web-Mateřská škola Borohrádek]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.