Sdílejte s přáteli:  

Mateřská škola Srdíčko

Naše mateřská škola je umístěna v klidné okrajové části města. Budova je dvoupatrová, po celkové rekonstrukci. V říjnu 2010 jsme oslavili 100. výročí otevření mateřské školy.

Mateřská škola Srdíčko

Mateřská škola Srdíčko

Horská 282
54101 Trutnov 2

Telefon: 499 733 387
E-mail: ms_horska@trutnov.cz
Web: http://www.mstrutnov.cz/nskolka.php?mesto=Trutnov%202&ide=5


Dětem je k dispozici 6 tříd, ložnice, jídelny, velká tělocvična a dvě prostorné vybavené zahrady.

Pro veřejnost a rodiče jsme „otevřenou mateřskou školou!“ V praxi to znamená, že rodiče mohou navštívit mateřskou školu již před nástupem dítěte, pobýt v kolektivu vrstevníků, zúčastnit se akcí školy. Děti přivyknou prostředí, seznámí se nenásilnou formou s režimem a zaměstnanci mateřské školy. Následná adaptace je pro děti i rodiče snazší. Délka adaptačního období je individuální, rozhodnutí je na rodičích. Tento způsob se nám velmi osvědčil, děti i rodiče jsou klidnější, spokojenější.

Dopolední a odpolední bloky jsou na jednotlivých třídách přizpůsobeny potřebám dětí, které se tak mohou věnovat rozmanitým činnostem a nejsou stresovány a omezovány časem. Herny a ložnice jsou propojeny, sousedí se třídami. Děti „nespavci“ mohou po krátkém odpočinku na lehátku přejít do herny a hrát si. Spontánní činnosti a řízené aktivity se prolínají celým dnem v mateřské škole. Preferujeme prožitkové učení, praktické činnosti a pokusy. Podporujeme přirozenou snahu dětí vše si osahat, vyzkoušet. Pozitivní motivace a uznání je samozřejmým prostředkem rozvoje psychického, sociálního a posiluje sebevědomí.

Nadání a talent mohou děti rozvíjet v dalších aktivitách, které zajišťuje naše mateřská škola. Individuálním přístupem pomáháme dětem kompenzovat a rozvíjet specifické dovednosti. Na škole pracují speciální pedagogové, kteří se věnují dětem v oblasti logopedie, grafomotoriky a odstraňování deficitů dílčích funkcí.

Umístění mateřské školy v okrajové části města nám dává velký prostor k rozvoji tělesnému a zdravotnímu. Děti mohou využívat dvě prostorné zahradya vybavenou tělocvičnu. Výlety do okolní přírody a lesů jsou nezbytnou součástí každodenního programu. Cílenými pohybovými aktivitami , kterých se účastní děti všech věkových kategorií, bohatou nabídkou programů a činností, se snažíme zmírnit vliv nepříznivých civilizačních faktorů.

Nezapomínáme, že nejdůležitější úlohu při výchově dítěte nemá kolektivní zařízení, ale rodina. MŠ respektuje rodinnou výchovu a snaží se jí vhodně doplňovat. Široký informační systém, který funguje na naší mateřské škole , posiluje vazby mezi rodiči a mateřskou školou.

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.