Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next olomoucky-kraj golf next Mateřská škola Kollárova

Mateřská škola Kollárova

Mateřská škola Husovo nám. 94 Prostějov , je umístěna v okrajové části města Prostějov – východ. Je to velmi klidná část města, plná zeleně, se zástavbou převážně rodinných domků.

Mateřská škola Kollárova

Husovo nám. 94
79601 Prostějov

Telefon: 582 345 270
E-mail: mskoll@seznam.cz
Web: http://www.zskol.cz/index_soubory/page0010.htm


Mateřská škola Husovo nám. 94 Prostějov , je umístěna v okrajové části města Prostějov – východ. Je to velmi klidná část města, plná zeleně , se zástavbou převážně rodinných domků.V jednom je oblast specifická – osídleností rómskými rodinami s dětmi.
Provoz mateřské školy byl slavnostně zahájen v září 1981. Původně to byla to závodní mateřská škola n. p. Agrostroj. Od r. 1990 je jejím zřizovatelem MÚ Prostějov. Od této doby došlo k zásadním změnám ve vybavenosti školy novým nábytkem, byla zařízena nová tělocvična, ve třídách nové hrací koutky a velkých úprav se dočkala i školní zahrada, která je jednou z priorit naší MŠ. Zahrada je celoročně využívána.  Je parkového typu a v zimě díky nerovnému terénu mohou děti na ní i bobovat s kopce.
Velkým přínosem pro naši MŠ byla plynofikace v roce 1997. Mateřská škola je účelově postavená jako třípavilónová s kapacitou pro 90 dětí. I. a II. pavilon je vlastní MŠ, kde jsou umístěny třídy.V každém pavilonu dvě. Každá třída je samostatný celek. Má šatnu, umývárnu, WC, třídu, hernu a přípravnu pro výdej stravy. Oba pavilony i pavilon třetí (hospodářská a administrativní část s prádelnou) jsou propojeny dlouhou spojovací chodbou. Od roku 1997 byla pro nedostatek dětí jedna třída uzavřena a přebudována na tělocvičnu.
V r. 1985 byla v naší MŠ zřízena specializovaná třída pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami se zaměřením převážně na lehké vady řeči. Třída pracuje pod odborným vedením klinické logopedky Mgr. Fedorkové a všechny děti musí mít psychologické vyšetření s doporučením od ní.
Kriteriem pro zařazení dítěte do této třídy je věk a míra postižení.
V roce 2004 došlo v naší MŠ ke dvěma výrazným změnám. Od 1. ledna to bylo zařazení do právní subjektivity se ZŠ Husova a vzápětí po jejím uzavření převedení pod ZŠ Kollárova od 1. 7. 2004.

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.