Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next plzensky-kraj golf next Mateřská škola Pohádka

Mateřská škola Pohádka

Vzdělávací program školy vychází z neoficiálního názvu „Pohádka” a k němu směřuje všechny naše činnosti a motivace.

Mateřská škola Pohádka

Raisova 829
33701 Rokycany

Telefon: 371 722 417
E-mail: mspohadka@razdva.cz
Web: http://www.ms.rokycany.cz/poh_index.htm


Vzdělávací program školy vychází z neoficiálního názvu „Pohádka” a k němu směřuje všechny naše činnosti a motivace. Pracujeme podle tématických plánů, které odpovídají věkovým i individuálním zvláštnostem dětí. Jsme škola běžného typu, ale zaměřujeme se na estetickou výchovu (výtvarná, hudební, pracovní - modelování, práce s keramikou). Každá třída má svůj vlastní program, ale děti se také pravidelně setkávají při společných akcích, slavnostech, Dnech Berušek, Sluníček a Dráčků.

Pro názornost jsme si zvolili strom jako symbol, který představuje přístupy, formy a metody naší práce při utváření osobnosti dítěte. Kořeny jsou oblasti našeho výchovného působení, ze kterého vycházíme. Země symbolizuje společné působení rodiny, školy a prostředí. Barevná jablíčka představují cílové kompetence, které jsou jako soubory předpokládaných vědomostí, dovedností, schopností, postojů a hodnot důležitých pro rozvoj a uplatnění dítěte.
Snažíme se stanovit jasný záměr, který vychází z podmínek naší školy. Takto zformulovaný cíl je závazný, při jeho naplňování si každá třída volí vlastní cestu. Proto máme stanovené hlavní těma školy s tématickými okruhy, ze kterých vycházíme při volbě výchovných činností, motivací a integrovaných bloků. Třídní učitelky si samostatně vyberou obsah, úkoly a cíle činností a učiva. Tato podrobně zpracovaná témata jsou obsahem třídních programů.

Chceme být pohádková mateřská škola, která připravuje děti na cestu životem, vychovává
k samostatnosti a zdravému sebevědomí, učí děti poznávat sebe, své kamarády a okolní svět a rozvíjí tvořivost, fantazii a estetické cítění dětí.

Kontakt:

Mateřská škola Pohádka-Rokycany
Raisova 829 
337 01 Rokycany

Tel.: +420 371 722 417
E-mail: mspohadka@razdva.cz

[Web-Mateřská škola Pohádka]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.