Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next plzensky-kraj golf next Speciální Mateřská škola pro děti s vadami řeči

Speciální Mateřská škola pro děti s vadami řeči

Speciální mateřská škola pro děti s vadami řeči je zřizována Krajským úřadem Plzeňského kraje. Zabezpečuje péči o děti s vadami řeči od 3 let do 6 (popř.7) let věku v mateřské škole.Mateřská škola má denní provoz.

Speciální Mateřská škola pro děti s vadami řeči

Ke Špitálskému lesu 1050/3
31200 Plzeň - Doubravka

Telefon: 377 260 875
E-mail: specms@mybox.cz
Web: http://www.specialnims.cz


Speciální mateřská škola pro děti s vadami řeči je zřizována Krajským úřadem Plzeňského kraje. Zabezpečuje péči o děti s vadami řeči od 3 let do 6 (popř.7) let věku v mateřské škole.Mateřská škola má denní provoz.

Speciálně pedagogické centrum pro děti s vadami řeči pečuje o děti ve věku od 3 let do 18 let. Spádová oblast je Plzeňský kraj.
V našem zařízení pracují speciální pedagogové – logopedi se státní závěrečnou zkouškou z logopedie, logopedické asistentky se závěrečnou zkouškou z logopedie, psycholog. Konzultantem je i lékař odd. foniatrie, neurologie.
Logopedická prevence a depistáž :
SPC zajišťuje metodickou pomoc učitelům MŠ, ZŠ a rodičům dětí. Současně provádí depistáž dětí s narušenou komunikační schopností ve výše uvedených zařízeních a v rodině. Provádí osvětovou činnost, jejímž cílem je dát poučení o fyziologickém vývoji  dětské řeči, o podmínkách  jejího   správného vývoje, o významu  mluvního vzoru,  dává informace o možnostech rozpoznání odchylek od běžného vývoje a o příčinách a projevech poruch komunikace.

Spolupráce s rodinou
Rozvoj komunikativních dovedností dětí je v rukou nejen mateřské školy, popř. speciálně pedagogického centra, ale záleží i na spolupráci s rodinou. To, co se děti učí v mateřské škole, je třeba doma procvičovat.
K informovanosti rodičů slouží poradní dny k logopedii - 1 x týdně, nástěnky s odbornými články, individuální denní kontakt učitelka – rodič, možnost konzultací s psychologem, lékařem odd. foniatrie.
Rodiče zapojujeme i do běžného dění v mateřské škole – „ Otevřená škola“ – rodiče mají možnost být během celého dne v mateřské škole, pořádáme besídky pro rodiče, karneval, dny plné her.

Kontakt:

Speciální Mateřská škola pro děti s vadami řeči
Ke Špitálskému lesu 1050/3
312 00  Plzeň-Doubravka

Tel: +420 377 260 875

Email: specms@mybox.cz

[Web-Speciální Mateřská škola]

 

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.