Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next praha golf next Mateřská škola V Úvalu

Mateřská škola V Úvalu

Při práci je kladen důraz na psychickou pohodu dítěte v rámci rozvoje jeho osobnosti. V moderním pojetí vzdělávání, tzv. humanistické pedagogice, je školu nutno chápat jako službu dítěti, jako pomoc v jeho vývoji.

Mateřská škola V Úvalu

Weberova 299/33
15 Praha 5 - Motol

Telefon: 257 220 296
E-mail: ucitelka@skolkavuvalu.cz
Web: http://www.skolkavuvalu.cz


Při práci je kladen důraz na psychickou pohodu dítěte v rámci rozvoje jeho osobnosti. V moderním pojetí vzdělávání, tzv. humanistické pedagogice, je školu nutno chápat jako službu dítěti, jako pomoc v jeho vývoji.Namísto neustálého přizpůsobování dítěte uměle vytvořeným normám, je respektováno právo dítěte na individuální rozvoj, na vlastní názor, osobité prožívání, objevování, samostatné hledání ale i tápání a chybování. Cílem učitele by mělo být, na základě poznání individuálních předpokladů, dotažení každého dítěte k maximu jeho možností. K tomu by nám mělo pomoci rozvíjení dětské osobnosti v nejširším slova smyslu. Chápat je jako uvádění do poznání, vybavovat je dovednostmi pro další poznávání jako je kritické myšlení, dovednost pracovat s informacemi, učit se učit, spolupracovat, nebát se projevit svůj názor, komunikovat a pod.

Škola má dvě oddělení,v prvním oddělení jsou zapsány děti ve věku od 2 let, kde zůstávají podle potřeby, pak přecházejí do druhého oddělení, kde zůstávají až do svého nástupu do základní školy. Třídy jsou od sebe odděleny posuvnými dveřmi. Tyto dveře jsou po většinu dne otevřeny, což umožňuje dětem volný pohyb po celé škole. Děti si tak mohou vybrat s čím a také s kým si budou hrát, bez ohledu na věk. Mohou se zapojit do činností, které je zrovna zaujmou. Tento způsob uspořádání má velký význam pro posilování vztahů mezi dětmi a učitelkami i mezi dětmi různého věku mezi sebou.

Zahrada je dostatečně velká. Má členitý terén, což umožňuje využít zahradu v zimě k bobování a naopak, vzrostlé stromy dávají v horkém počasí dostatečný stín. Drobnou údržbu a úklid zahrady zajišťujeme pomocí rodičů. Travnatou část zahrady pravidelně ošetřuje školnice. Školnice se rovněž stará o pravidelnou desinfekci pískoviště. To bylo opatřeno sítí, která ho chrání před znečisťováním zvířecími výkaly. Písek je každé tři roky vyměňován (poslední výměna proběhla na jaře 2005). Pozemek školy je oplocen.

Kontakt:

Mateřská škola V Úvalu, o.p.s.
Weberova 299/33
150 00  Praha-Motol

Tel: +420 257 220 296
Fax: +420 257 220 296

Email: ucitelka@skolkavuvalu.cz

[Web-Mateřská škola V Úvalu]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.