Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next praha golf next Speciální Mateřská škola Horáčkova

Speciální Mateřská škola Horáčkova

Naše škola je pětitřídní, celkem je u nás zapsáno 68 dětí ve věku od 3 – 7 let. Docházejí k nám děti se speciálními potřebami v oblasti zraku, vad řeči, kombinovaných vad, vzácných metabolických poruch.

Speciální Mateřská škola Horáčkova

Horáčkova 1095/1
14000 Praha 4-Krč

Telefon: 241 731 360
E-mail: mshorackova@seznam.cz
Web: http://www.sweb.cz/msspchorackova


Naše škola je pětitřídní, celkem je u nás zapsáno 68 dětí ve věku od 3 – 7 let. Docházejí k nám děti se speciálními potřebami v oblasti zraku, vad řeči, kombinovaných vad, vzácných metabolických poruch.Od 26. září 2005 jsme po dlouhodobé spolupráci v integraci dětí předškolního věku s poruchou autismus , za podpory Městské části Praha 4 a Magistrátu hl. m.Prahy, odboru školství otevřeli 2 třídy pro tyto děti předškolního věku. Rozšířili jsme tak možnost pro vzdělávání  dětí s autismem v Praze.
Třídní program je vypracován podle vstupní diagnostiky všech dětí a v souladu se Školním rámcovým programem Integrace.
Třída Srdíčková
Převážně pro děti se zrakovou vadou, popřípadě s kombinovanou vadou. Ve třídě pracují dvě učitelky, individuální speciální péči zabezpečuje speciální pedagog. Součástí Třídního  programu jsou také  smyslová cvičení, zraková stimulace,cvičení prostorové orientace. Všechny tyto činnosti  pomáhají v kompenzaci zrakové vady.
Třída Sluníčková
Integrační a diagnostická třída. V tomto školním roce zde integrujeme dvě děti s poruchou autismu.
Třída Kytičková
Třída je zejména pro děti s vadami řeči a kombinovanými vadami. Třídní program obsahuje mimo jiné  logopedická cvičení. V této oblasti je dětem věnována individuální péče speciálním pedagogem. Pedagogické pracovnice pravidelně konzultují vývoj dítěte s klinickým logopedem, popřípadě s dalšími odborníky.
Třída Lístečková
Od 26.9.2005 jsou v jejích prostorách  2 speciální třídy pro děti s poruchami autistického spektra. Pracujeme v ní podle strukturovaného učení.  O děti pečují 2 speciální pedagožky a tři asistentky pedagoga.  Za prioritu ve vzdělávání těchto dětí považujeme nácvik funkční komunikace a individuální přístup v psychoedukaci..Usilujeme o co nejširší míru integrace těchto dětí v rámci všech běžných i nadstandardních činností školy.

Kontakt:

Speciální Mateřská škola Horáčkova
Horáčkova 1095/1
140 00  Praha 4-Krč

Tel: +420 241 731 360
Fax: +420 241 731 360

Email: mshorackova@seznam.cz

[Web-Speciální Mateřská škola Horáčkova]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.