Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next stredocesky-kraj golf next Mateřská škola Montessori

Mateřská škola Montessori

Třídu tvoří děti ve věku od 3 do 6 let. Děti se učí jedno od druhého a navzájem se inspirují. Mladší děti pozorují starší, a mají tak možnost podívat se dopředu a vidět, co následuje.

Mateřská škola Montessori

Na Vyhaslém 3197
27201 Kladno

Telefon: 312276049
E-mail: ms.montessori@tiscali.c
Web: http://www.montessori-kl.cz


Třídu tvoří děti ve věku od 3 do 6 let. Děti se učí jedno od druhého a navzájem se inspirují. Mladší děti pozorují starší, a mají tak možnost podívat se dopředu a vidět, co následuje.Starší děti mají příležitost upevnit své vědomosti tím, že se o ně podělí s mladšími dětmi.
Děti se navzájem ovlivňují a učí se přebírat odpovědnost za sebe a za druhé. Učí se toleranci a respektu. Jsou ve styku s dětmi různého věku a různých schopností, respektují jejich činnost i pracovní prostor. Neustále se rozvíjí komunikace mezi dětmi a  dětmi a dospělými.  
Důraz je kladen na vyjadřování svých požadavků, potřeb, citů a pocitů, na možnost říci „ne“.  

Zařízení třídy
Prostředí třídy je rozděleno na „koutky“ podle oblastí – praktický život a výtvarný koutek, smyslový materiál,  jazykový, matematický, zeměpisný, hudební a  přírodovědný koutek, místo k odpočinku a relaxaci, pohodlné křesílko s knihovnou, skutečná malá kuchyňská linka s miminkem, živé zvířátko v teráriu….

Nábytek a pomůcky jsou přizpůsobeny fyzickým rozměrům dětí. Obrázky a plakáty na stěnách jsou umístěny  ve výšce očí dítěte.

Je kladen důraz na jednoduchost, čistotu a upravenost prostředí. U dětí je tímto rozvíjen vztah ke krásnu. Není jim cizí ani pořádek, protože mají vrozenou potřebu vědět, kam věci patří. Tuto potřebu dětí  v MŠ zajišťuje nábytek, který je bez dvířek a každá pomůcka má své stálé místo.

Pomůcka je zde pouze v jednom provedení, což vede děti k rozvoji tolerance a  trpělivosti – čekají, až kamarád práci dokončí.

Děti mají  k materiálům volný přístup, mohou si vybrat, co se jim líbí, a pracovat tak dlouho, dokud materiál vzbuzuje jejich zájem. Když práci ukončí, vrátí věci na místo, kam patří. 

Kontakt:

Mateřská škola  Montessori
Na Vyhaslém 3197
272 01 Kladno

tel.: 312276049

e-mail:  ms.montessori@tiscali.cz

[Web-Mateřská škola  Montessori ]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.