Sdílejte s přáteli:  

ZŠ a MŠ Pod Budčí

Školní vzdělávací program jsme nazvali „Škola pro všechny". Požadavek znovuotevření mateřské školy vzešel převážně od rodičů dětí, kteří zde žijí. Náš hlavní cíl směřujeme k budování živé komunity a k vytvoření bezpečného prostředí a takového klimatu školy, kde se budeme všichni cítit dobře.

ZŠ a MŠ Pod Budčí

Zákolany 50
27328 Pod Budčí

Telefon: 774 333 027
E-mail: zsmspodbudci@email.cz
Web: http://www.zszakolany.cz


Školní vzdělávací program jsme nazvali „Škola pro všechny". Požadavek znovuotevření mateřské školy vzešel převážně od rodičů dětí, kteří zde žijí. Náš hlavní cíl směřujeme k budování živé komunity a k vytvoření bezpečného prostředí a takového klimatu školy, kde se budeme všichni cítit dobře.Velkou výhodu spatřujeme v menším kolektivu dětí. Máme větší možnost individuálního přístupu k dětem. Děti mají prostor k poznání sebe sama i druhých. Daří se nám včas podchytit problematické sociální chování a návyky, máme dostatek prostoru s dětmi řešit konkrétní životní situace.
Velmi si ceníme spolupráce s obcí Zákolany, která je naším zřizovatelem a podporuje nás. Dalším přínosem je pro nás dobrá komunikace s rodiči. Díky vstřícné spolupráci s nimi se nám společně daří naplňovat společné představy, poslání a cíle.
Koncepce výchovně vzdělávacího procesu je směřována k tomu, aby si dítě od raného věku osvojovalo zásady klíčových kompetencí dosažitelných v období předškolního a školního vzdělávání a získávalo tak všechny předpoklady pro celostní osobnostní rozvoj a pro své další celoživotní vzdělávání. Při naplňování vzdělávacích cílů vycházíme z požadavků na vzdělávání v novém tisíciletí, z konkrétních možností školy a ze specifických podmínek v našem regionu s ohledem na potřeby a přání dětí a zájem rodičů.

Naši mateřskou školu najdete obklopenou přírodou v údolí Zákolanského potoka
v těsné blízkosti starobylého hradiště Budeč, kam dle legendy docházel do školy svatý Václav. Mateřská škola je málotřídní, s kapacitou 15 dětí.
Okolí mateřské školy děti přirozeně vybízí k aktivnímu pohybu a rozvoji fyzické zdatnosti a obratnosti dětí. Součástí mateřské školy je zahrada s ovocnými stromy a herním prostorem pro děti. V průběhu roku děti mají možnost "pracovat" přímo na zahradě školy. Velkou výhodou je pro nás bezprostřední blízkost přírody.


Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.